Finał warsztatów charakteryzacji

29 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Gierałtowicach odbyło się zakończenie warsztatów charakteryzacji. Te nietypowe zajęcia plastyczne te odbywały się w tym roku po raz pierwszy, prowadzącą i pomysłodawczynią była instruktorka Świetlicy Przyszowice Magdalena Plottnik.

W czasie cotygodniowych spotkań, które trwały cztery godziny uczestniczki przerobiły trzydzieści różnych tematów. Były to m. in.: postacie filmowe, czerń i biel, starość, cukier puder, pin up. W ten sposób dzięki kreatywności i zdolnościom manualnym dziewczyny przechodziły spektakularne metamorfozy. Nierzadko przerażające! Ponieważ uczestniczkami warsztatów były nastolatki nie zabrakło zagadnień z zakresu pielęgnacji skóry i podstaw makijażu. Prowadząca pokazała jak konturować twarz, jak zrobić delikatny naturalny make up.

Każda z uczestniczek w trakcie finałowego spotkania otrzymała z rąk Dyrektora GOK Piotra Rychlewskiego dyplom w podziękowaniu za udział. Natomiast od prowadzącej pamiątkowe zdjęcia uwieczniające efekty poszczególnych charakteryzacji.

/M M-B/