Jedność świętuje 90. urodziny

W tym roku przypada okazały jubileusz 90-lecia działalności LKS Jedność 32 Przyszowice. Główne obchody jubileuszu odbyły się w niedzielę, 4 września, w trakcie festynu na obiektach sportowych przyszowickiego klubu.

Uczestniczyło w nich nawet kilkuset członków i sympatyków Jubilata. W części oficjalnej był czas na zbieranie gratulacji i powinszowań, które kierowano na ręce prezesa Jedności Pawła Szołtyska. Zasłużeni członkowie „dziewięćdziesięciolatka” zostali odznaczeni honorowymi odznakami PZPN oraz Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Nie zabrakło oficjalnych wystąpień – przemawiali m.in. wójt gminy Leszek Żogała, wiceprzewodniczący RG Marek Błaszczyk i prezes Podokręgu Zabrze ŚZPN, Jarosław Bryś.

Jubileuszową imprezę zakończył turniej piłki nożnej, w którym zagrały drużyny złożone z rodziców dzieci uczęszczających do szkółek piłkarskich Jedności oraz reprezentacja zarządu klubu. Natomiast przed częścią oficjalną jubileuszowego spotkania swój turniej rozegrali najmłodsi adepci piłki, trenujący w szkółce Jedności 32 Przyszowice. Więcej szczegółów w papierowym wydaniu Wieści.

jm, fot. Jerzy Miszczyk