Konkurs na stajenkę rozstrzygnięty …


Znamy już wyniki konkursu plastycznego Towarzystwa Przyjaciół Paniówek na stajenkę bożonarodzeniową 2020. Zwyciężyła praca wykonana w całości z wyjątkowo trwałego budulca, bo z metalu. Natomiast najbardziej “kruchą” stajenkę - także nagrodzoną - ulepiono z piernikowego ciasta.

Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło osiem stajenek. – Wszystkie nam się podobały – podkreślił jeden z jurorów – Przy ich ocenie zwracaliśmy szczególną uwagę na własnoręczne wykonanie najważniejszych elementów stajenki oraz osobiste podejście do tematu Świętej Rodziny. Istotne były również: oryginalny dobór materiałów, staranność wykonania oraz poprawność kompozycyjna.

A oto werdykt jury w składzie: Joanna Bartoszek, Marta Hirsz, Dominika Sas i Aleksander Sas, które obradowało dzisiaj w Paniówkach (sobota, 2 stycznia), w miejscowej sołtysówce.

1. miejsce – stajenka z metalu – praca zbiorowa autorstwa: Marcina Krzysteczko, Łukasza Pięty, Karola Durynka i Tomasza Zięcia.

2. miejsce – stajenka z postaciami wyrzeźbionymi w drewnie, autorstwa Benedykta Szołtyska, reprezentującego Koło Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Paniówkach.

3. miejsce ex aequo – stajenka z piernika wykonana przez Agnieszkę Strzyżewską oraz z postaciami odzianymi w szaty zrobione na szydełku – autorstwa Joanny Bartoszek.

Wyróżnienia otrzymali: Damian Smorz (TPP), Iwona Szołtysek (KGW), Bogusław Mryka (Rada Sołecka) i Adam Rozmus.

jm, foto: J. Miszczyk