Na świąteczną nutę!

Niedziela, 23 stycznia, upłynęła chudowianom niezwykle miło, na świąteczną nutę. A to za sprawą Koncertu Kolęd, który miał miejsce w miejscowej świątyni pw. NMP Królowej Aniołów. Wystąpili muzycy z całej gminy i nie tylko ... Zdjęcia z wydarzenia w galerii.

Świetnie, jak zwykle, zagrała Orkiestra Dęta OSP Przyszowice pod batutą Mirosława Hajduka. Połączone chóry ze wszystkich miejscowości naszej gminy (Bel Canto z Chudowa, Skowronek z Gierałtowic, Cecylia z Paniówek i Słowik z Przyszowic), pod dyrekcją Beaty Stawowy, zaprezentowały zupełnie nowe brzmienie, miejscami wręcz monumentalne. Oczarowali soliści – Patrycja Włodarz-Cempulik swoim pięknym sopranem oraz grająca gościnnie, na saksofonie, nastolatka ze Szczejkowic – Kamila Kania.

Na osobne słowa uznania zasługują akompaniatorzy – Rafał Majowski przygrywał na organach kościelnych, a Barbara Jałowiecka-Cempura na organach elektronicznych. Wszyscy uczestnicy zebrali gromkie brawa i słowa uznania z ust m.in. gospodarza miejsca, ks. proboszcza Grzegorza Kaputa i współorganizatora koncertu, dyrektora GOK, Piotra Rychlewskiego. Wysiłek organizacyjny koncertu wzięli na „swoje barki”: Gmina Gierałtowice, Chór Bel Canto z Chudowa i GOK w Gierałtowicach. Gościny użyczyła parafia w Chudowie.

jm, fot. Jerzy Miszczyk