„Ruch i zabawa to fajna sprawa”-szkolny festyn rodzinny w Gierałtowicach

Szkolny festyn rodzinny już za nami. Tegoroczna impreza odbyła się 8 czerwca pod hasłem „Ruch i zabawa to fajna sprawa”. Program jak zwykle był bardzo bogaty i interesujący, każdy znalazł coś dla siebie.

Zgodnie z tematem nie zabrakło rozgrywek sportowych o Puchar Rady Rodziców, do ruchowych aktywności oprócz uczniów dołączyli również rodzice i absolwenci.

Ogromne emocje wzbudziły pokazy w wykonaniu uczniów klasy mundurowej z ZSZ nr 2 w Knurowie oraz strażaków OSP Gierałtowice. Duma i wzruszenie były udziałem rodziców i dziadków, którzy   podziwiali na scenie swoje latorośle, a występów artystycznych było co niemiara- przedszkolaki i uczniowie zaprezentowali swoje talenty wokalne, muzyczne, taneczne, sportowe. Wszystkie prezentacje publiczność nagradzała gromkimi brawami.

Na uczestników festynu czekało mnóstwo atrakcji m.in. dmuchańce, doświadczenia w Laboratorium Pana Korka, zawody dla najmłodszych z okazji Dnia Bociana, malowanie buziek, brokatowe tatuaże, kolorowe warkoczyki, prezentacja kosmetyków, loteria i zabiegi kosmetyczne dla dłoni- dla każdego coś miłego.

Pogoda sprzyjała spotkaniom i relaksowi na świeżym powietrzu, miło było spędzić czas smakując wspaniałych, domowych ciast, żurku, lemoniady, sandwichy, lodów, smakołyków z grilla, waty cukrowej.

Cieszymy się, że mogliśmy gościć tak wiele osób, umilając gorące, sobotnie popołudnie. Dziękujemy gościom za przybycie, a całej społeczności szkolnej – rodzicom, uczniom i pracownikom za przygotowanie imprezy.

W szczególny sposób chcemy podziękować osobom i instytucjom, które wsparły nasze działania: GOK Gierałtowice i PGK Gierałtowice-użyczenie, przewiezienie i montaż namiotów, Sołtysowi i Radzie Sołeckiej- wypożyczenie ław i stołów, p. Pawłowi Klajs- specjaliście od nagłośnienia oraz sponsorom- firmie Grzegorz Zdrzałek i Cukierni Irena Cućko z Ornontowic, paniom z firmy AVON, firmie BRW z Gliwic.

/info: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gierałtowicach/ foto: Adam Benek/