Śpiewaj z nami! Gminne chóry szukają nowych członków

W gminie Gierałtowice okazji do śpiewania nie brakuje, wiele oficjalnych uroczystości, akademii oraz koncertów uświetnianych jest chóralnym śpiewem. Mało które miejsce w Polsce może pochwalić się aż czterema chórami! Każdy z nich ma bogatą, wieloletnią tradycję. Każdy z nich to ważny rozdział w kulturalnej historii naszego regionu.
Zapewne nie raz podziwialiście występy znajomych chórzystów, czytaliście o  koncertach i nagrodach jakie zdobywali reprezentując naszą gminę, teraz macie okazję by sami znaleźć się wśród nich!

Serdecznie zapraszamy do wstępowania w szeregi gminnych chórów.

 

Każde sołectwo w gminie Gierałtowice może pochwalić się własnym chórem z wieloletnią tradycją.  Wspólne, regularne próby, spotkania
i wyjazdy na koncerty. To sposób, nie tylko na kultywowanie muzycznych pasji, to również możliwość na integrację środowiskową, oderwanie się od codzienności i zaangażowanie w życie lokalnej społeczności.

Śpiewanie w grupie nie tylko poprawia nastrój, dostarcza estetycznych wrażeń ale korzystnie wpływa na funkcjonowanie naszego ciała! Gdy śpiewamy dotleniamy organizm, ćwiczymy przeponę, poprawiamy koordynację mięśniową, obniżamy poziom stresu a więc wzmacniamy nasz organizm.

Więcej informacji i zgłoszenia do poszczególnych chórów u prezesów:

Chór „Skowronek” z Gierałtowic – Weronika Czech tel.: 664 066 793

Chór „Słowik z Przyszowic” – Irena Cziumplik tel.: 510 110 178

Chór „Cecylia” z Paniówek – Stefania Rudnik tel.: 661 497 732

Chór „Bell Canto” z Chudowa –  Jadwiga Zaremba tel.: 605 107 269