Tymek poprawia rekord Kuby

W środę, 24 listopada, na gliwickiej pływalni Olimpijczyk rozegrano Mistrzostwa Śląska 11-latków. Gwiazdą zawodów został Tymoteusz Wiszniowski z Jedności 32 Przyszowice, który wygrał generalną klasyfikację na najlepszego zawodnika, zdobył 2 złote medale oraz brązowy.

Nowy rekord Tymka na 100 m st. dowolnym wynosi 1:07.62. Jest lepszy od życiówki w tym wieku Kuby Kalkana (1:08.08), późniejszego dwukrotnego mistrza Polski. Aktualnym rekordzistą klubu w kat. 11 lat jest jednak Wojtek Boryś – 1:07. 39. Poza Tymkiem na mistrzostwach wystartowały Matylda Rajca oraz Aniela Liszka i nie odegrały w nich pośledniej roli, przeciwnie! Matylda zdobyła brązowy medal na 200 m st. dowolnym. Natomiast Aniela w swoim najlepszym starcie zameldowała się w czołówce wyścigu na 50 m żabką, przypływając do mety na 6. pozycji.