Biała Sobota w Chudowie

15. 07. 2023 na terenie LKS Gwiazda Chudów odbyła się impreza plenerowa Biała Sobota, zorganizowana przez sołtys Chudowa Martę Zaborowską-Gabor i Radę Sołecką Chudowa. 

W imprezie uczestniczyli też : Urząd Gminy Gierałtowice, Gminny Ośrodek Kultury w Gierałtowicach i Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Impreza była skierowana do wszystkich mieszkańców gminy. 

W akcję włączyły się również liczne podmioty działające na naszym terenie z sektora zdrowia, u których można było wykonać liczne badania i otrzymać  bezpłatnie konsultacje medyczne.

Podmioty, które wzięły udział w tym wydarzeniu to:

Familiamed oferował: pomiar ciśnienia, fantom do nauki badania piersi, badanie EKG wraz z interpretacją wyników – dr Stafan Głosz, doświadczenie zaburzeń postrzegania przy wykorzystaniu okularów symulujących upojenie alkoholowe, konsultacje indywidualne z fizjoterapeutą mgr Aleksandrą Kliś, konsultacje indywidualne z dietetykiem mgr Adamem Jasztal, weryfikacja BMI, konsultacje indywidualne z psychologiem Małgorzatą Krzemińską. 

Na imprezie pojawiły się również stanowiska, na których można było zbadać cukier glukometrem, skonsultować odżywianie osób osłabionych i osób z niedożywieniem. Dostępny był również techniki masażu leczniczego Bartłomiej Handke. Osoby przybyłe na wydarzenie mogły również skorzystać z nowatorskiej metody zwanej treningiem EMS (trening wspomagany prądem). Konsultacji indywidualnych udzielała Patrycja Fiegler, ginekolog położnik. Pracownicy Szpitala w Knurowie promowali programy profilaktyczne. Pojawiła się również chirurg dziecięcy Dominika Smyczek-Krakowczyk. 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gliwicach propagowało pieczę zastępczą, poszukiwało kandydatów na rodziny zastępcze. Ponad to pojawiło się stanowisko pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego.  Rejonowe Stowarzyszenie Pszczelarzy Ornontowice prezentowało produkty z własnych uli oraz  pszczelą rodzinę. Gimnastykę i zdrowy styl życia można było poznać z Danutą Konstanciak. 

Podczas imprezy rozstrzygnięto konkurs plastyczny ,,Moje zdrowie jest najważniejsze” organizowany wspólnie przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gierałtowicach, GOK w Gierałtowicach i sołtys Chudowa. Dopisali sponsorzy :

Urząd Gminy Gierałtowice, Pływalnia Wodnik, SK Folwark Chudów, Justyna Adamek Photography , Cukiernia-kawiarnia Gatner, Vertigo Paniówki, Maszkety u Grety, Droga Do Mieszanych Sztuk Walki – The Way Mixed Martial Arts TEMPO Paniówki, Fitness Chudów, CROCO bistro , Drogeria Baks Paniówki ,Stowarzyszenie Pszczelarzy Ornontowice, Aqua Spa Beauty, Joanna Budny Zakład Fryzjersko Kosmetyczny.

Zdrowe przekąski zapewniła Hurtownia warzyw i owoców Adamczyk z Gierałtowic. 

info: FB Sołectwo Chudów