Biesiada … wypaliła!

Śląska Biesiada w Gierałtowicach już za nami. W sobotę, 9 lipca, na miejscowym Placu Targowym wesoło bawiło się nawet kilkuset gierałtowiczan i gości z okolicy.

O dobry humor uczestników zadbali artyści – zespół Happy Jędrowski Show – bezsprzeczna gwiazda sobotniego popołudnia, wokalista Chucho oraz prezenter Radia Piekary, Paweł Zięba, który wcielił się w rolę didżeja. Gierałtowicka biesiada, jak każda rasowa impreza, rozkręcała się powoli. Pod wieczór przed sceną zrobiło się naprawdę gorąco, dziesiątki osób radośnie kołysało się w rytm śląskich szlagierów oraz hitów muzyki polskiej i światowej.

W sektorach poza sceną wzięciem cieszyła się gastronomia, serwująca m.in. kultowy śląski żurek z Gierałtowic oraz kołocz, który ze stoiska pań z KGW Gierałtowice zszedł w tempie błyskawicznym. Oblegane były też popularne wszędzie atrakcje dla dzieci, czyli dmuchane zjeżdżalnie i trampoliny.

Imprezę wspólnymi siłami zorganizowali: Gmina Gierałtowice, KGW Gierałtowice, Rada Sołecka Gierałtowic, OSP Gierałtowice i koordynujący całość – GOK w Gierałtowicach. Organizatorzy dziękują pracownikom PGK Przyszowice za udzieloną pomoc. Zdjęcia z wydarzenia w galerii.

j, fot. J. Miszczyk