Cenne medale 12-latków

Aż 8 medali (1 złoty, 6 srebrnych i brązowy) zdobyli pływacy Jedności Przyszowice w finałowej odsłonie Ligi Szkół i Klubów Śląskich rocznika 2009. Zawody rozegrano we wtorek, 18 maja, na krótkim basenie gliwickiego Olimpijczyka.

Cenne krążki zdobyli: Michał Sobel – złoty (200 m stylem dowolnym) i brązowy (50 m st. dowolnym), Wojtek Boryś – 4 srebrne (50 i 100 m st. motylkowym oraz 200 m st. dowolnym i 100 m st. zmiennym), Bartek Macha – 2 srebrne (50 m st. grzbietowym i 100 m st. zmiennym w I sesji). Jedyna reprezentantka Jedności – Maja Cajza – w swoim najlepszym starcie zajęła 5. miejsce w konkurencji 200 m stylem dowolnym, uzyskując wartościowy rekord życiowy: 2:30.32. Co ciekawe, jej wynik w skali punktów FINA (396) jest najwyżej ocenionym osiągnięciem reprezentantów Jedności w tych zawodach.

Warto podkreślić, iż sportowcy Jedności najefektowniej wypadli w wyścigu na 200 m stylem dowolnym chłopców – złoty medal w tej konkurencji zdobył Michał Sobel, srebrny – Wojtek Boryś, natomiast trzeci z naszych nastolatków, Bartek Macha, przypłynął do mety na miejscu 4.

jm, foto: arch. Jedności