Duże zainteresowanie Ogólnopolską Kartą Seniora

Ponad stu mieszkańców gminy wzięło udział w spotkaniu inaugurującym program „Ogólnopolskiej Karty Seniora”. 

Spotkanie odbyło się w czwartek, 24 marca, w gościnnych murach ZSP w Gierałtowicach. Organizatorami byli Gmina Gierałtowice i krakowskie stowarzyszenie MANKO – pomysłodawca i organizator „Ogólnopolskiej Karty Seniora”. Czy warto mieć taką kartę? Zdecydowanie tak, przekonywał na spotkaniu Dariusz Mróz – koordynator programu Gmina Przyjazna Seniorom. Dlaczego? Posiadacz karty może liczyć na zniżki w blisko już 2500 punktów w Polsce, które honorują tę kartę. Są to m.in. instytucje kultury – teatry, muzea, ogrody ZOO, botaniczne, ale też hotele, pensjonaty, sklepy, firmy branży usługowej itp. Wśród nich są także firmy i przedsiębiorcy działający na terenie naszej gminy. Z Ogólnopolską Kartą Seniora w tych miejscach jest po prostu taniej. Taki argument przekonał i już w trakcie spotkania liczni jego uczestnicy, w wieku 60 lat, i starsi, zadeklarowali chęć wyrobienia karty i otrzymali ją.

Spotkanie, w którym uczestniczyli także włodarze gminy, wójt Leszek Żogała i zastępca wójta Roman Włodarz, poprowadziła Agnieszka Kałuża – kierowniczka OPS w Gierałtowicach. Z pewnością przyczyniło się do integracji środowiska seniorów i dało im impuls do aktywności. Było także okazją do rozstrzygnięcia konkursu na najpyszniejsze ciasto. Wgrały go, głosami degustującej wypieki publiczności, panie z KGW w Gierałtowicach. Także one zadbały o świąteczny klimat spotkania, organizując kiermasz ozdób wielkanocnych. Więcej o Ogólnopolskiej Karcie Seniora, także lista punktów honorujących ją w naszej gminie, w kolejnym materiale.
j. fot. J. Miszczyk