Junior walczył z seniorami

2 maja w Lublinie zakończyły się Główne Mistrzostwa Polski Seniorów w Pływaniu na długim basenie (50 m), gdzie startował Jakub Kalkan - 17 letni junior Jedności 32 Przyszowice. W ostatniej indywidualnej konkurencji zawodów - 800 m stylem dowolnym - Jakub zajął 13. miejsce w czasie nowego rekordu życiowego - 8:28.25. Mistrzem Polski na tym dystansie, z czasem 8:02.84,  został Wojciech Wojdak (25 lat) - wicemistrz świata z Budapesztu (2017).

Występ Kuby na lubelskich mistrzostwach należy uznać za bardzo udany. Podopieczny trener Alicji Stachury wystartował w 5 konkurencjach i w każdej poprawił rekord życiowy. Zdecydowanie najcenniejszy wynik osiągnął pierwszego dnia zawodów o czym już informowaliśmy, ale warto raz jeszcze przypomnieć – 6. miejsce na 1500 m stylem dowolny w znakomitym czasie 15:57.71.

Progres wyników nastolatka z Przyszowic znalazł odzwierciedlenie w statystykach mistrzostw, gdzie Jedność 32 Przyszowice została sklasyfikowana na 1. miejscu (!) wśród 110 klubów, w rubryce podsumowującej postępy zawodników. Na 2. miejscu w tym zestawieniu znalazła się Legia Warszawa, na 3. ex aequo, między innymi AZS Wrocław i AZS Kraków. Ocenie poddano wyniki uzyskane przez 594 zawodników i zawodniczek.

jm, foto: Alicja Stachura