Kolarskie święto (i nie tylko) już w najbliższą niedzielę!

Przypominamy, Tour de Pologne przemknie ulicami Przyszowic i Gierałtowic już w najbliższą niedzielę, 15 sierpnia. W związku z tym na trasie przejazdu wystąpią utrudnienia i ograniczenia w ruchu drogowym. Jak dowiedzieliśmy się w gminnym magistracie, w godzinach 14.00 - 16.00 ruch drogowy zostanie ograniczony, a także całkowicie wstrzymany (około godz. 15.00) na trasie przejazdu kolarzy przez gminę Gierałtowice, ulicami: Makoszowską i Gierałtowicką w Przyszowicach oraz Korfantego w Gierałtowicach - od skrzyżowania z Gierałtowicką w kierunku Ornontowic.

Kolarze będą rywalizować na naszym terenie w ramach VII (ostatniego) etapu z Zabrza do Krakowa (145 km). Do Przyszowic wjadą tuż po starcie w Zabrzu, poprzez most na Kłodnicy. Ulicą Makoszowską dotrą do centrum miejscowości, miną kościół i ulicą Gierałtowicką poszusują do Gierałtowic, gdzie na skrzyżowaniu z ulicą Korfantego skręcą w lewo i pognają tą ulicą w stronę Ornontowic.

Ważna informacja dla kibiców – w Przyszowicach pierwsi kolarze mogą pojawić się już o godz. 15.24 – informują organizatorzy wyścigu. Natomiast barwna kolumna pojazdów Tour de Pologne przetoczy się przez gminę kilkanaście minut wcześniej. Warto więc zająć dogodne miejsca na trasie z wyprzedzeniem czasowym – lepiej poczekać kwadrans, niż spóźnić się minutę, bo będzie już po zawodach. Z wyliczeń organizatorów wynika, że przejazd przez gminę (od granicy z Zabrzem do granicy z Ornontowicami) zajmie kolarskim asom raptem 8 minut. W Ornontowicach będą już o 15.32.

Link do szczegółowej trasy etapu udostępniony przez UG Gierałtowice: https://ridewithgps.com/routes/35598527

jm, foto: Szymon Gruchalski