Koncert Kolęd w Przyszowicach

14 stycznia w niedzielne popołudnie, mieszkańcy Przyszowic i okolicznych sołectw mieli okazję wysłuchać kolęd w wykonaniu chóru "Bel Canto" z Chudowa, "Cecylii" z Paniówek, "Skowronka" z Gierałtowic oraz "Słowika" z Przyszowic. Koncert odbył się w miejscowym kościele pw. św. Jana Nepomucena w Przyszowicach.

Koncert kolęd wykonany przez chóry Gminy Gierałtowice stworzyły niepowtarzalną atmosferę, która łączyła w sobie ducha świąt z artystycznym wykonaniem. Muzyka wykonywana przez chóry, solistów oraz orkiestrę sprawiła, że kolędy nabrały głębi i emocjonalnego wymiaru, które tworzyły wyjątkową okazję do przeżycia magii świąt w sposób bardziej bezpośredni i emocjonalny.

Podczas koncertu zaprezentowały się chóry z okolicznych sołectw: „Bel Canto” z Chudowa, akompaniował Pan Eryk Walda, „Skowronek” z Gierałtowic, akompaniował Pan Mirosław Marcol, „Słowik” z Przyszowic akompaniowała Pani Barbara Jałowiecka-Cempura oraz chór „Cecylia”, akompaniował Pan Rafał Majowski. Wszystkimi chórami dyrygowała Pani Beata Stawowy. Muzycy Orkiestry Dętej OSP Przyszowice pod dyrekcją Pana Mirosława Hajduka zagrali najpopularniejsze kolędy, gdzie mogła włączyć się publiczność do wspólnego kolędowania. Najmłodsi wśród wykonawców – uczniowie Szkoły Podstawowej w Przyszowicach, których przygotował Pan Adrian Kopacz, zaśpiewali wraz z chórem „Słowik” kolędy, które dodatkowo przyczyniły się do niezapomnianych wrażeń i wprowadziły uczestników koncertu w prawdziwy świąteczny nastrój. Koncert uświetnili również soliści: Pani Agnieszka Sobota i Pan Szymon Musioł wraz z chórem „Słowik” zaśpiewali „Ta święta noc”, przy akompaniamencie Pani Barbary Jałowiecka-Cempura . Pan Seweryn Krzysteczko i Pan Szymon Musioł zaśpiewali w duecie „Mario czy Ty wiesz”, przy akompaniamencie Pana Mirosława Marcol.

Rozdanie podziękowań w tym dyplomów i własnoręcznych upominków wykonanych przez Pana Ryszarda Kuchta, wręczyła dyrekcja Gminnego Ośrodka Kultury – Pani Inga Papkala, ks. Proboszcz – Adam Niedziela oraz Prezes chóru „Słowik” – Pan Józef Długaj. Na koniec ks. Proboszcz udzielił wszystkim uczestnikom koncertu błogosławieństwa. Wszyscy wykonawcy koncertu zostali nagrodzeni przez publiczność ogromnymi brawami! Całe wydarzenie poprowadziła Pani Agnieszka Zgorzały, wiersz „Zawsze wtedy jest Boże Narodzenie” św. Marii Teresy z Kalkuty wyrecytowała Pani Teresa Długaj.

Organizatorami wydarzenia był: Gminny Ośrodek Kultury w Gierałtowicach, chór „Słowik” z Przyszowic oraz Parafia pw. św. Jana Nepomucena w Przyszowicach.

/info: gok/ foto: gok, Grzegorz Pilny/