Koniec sezonu. Jedność wygrywa mecz o pozostanie w lidze

W sobotę, 17 czerwca, Jedność 32 Przyszowice pokonała na własnym boisku Gwiazdę Chudów 3:1, zapewniając sobie 13. miejsce w tabeli i tym samym, wg aktualnego regulaminu, grę w okręgówce w przyszłym sezonie.

To był ostatni mecz sezonu 2022/2023 w klasie okręgowej grupy śląskiej 1, a zarazem derby gminy o wyjątkową stawkę – drużyna wygrywająca pozostaje w lidze, przegrany spada do „A” klasy. Nic więc dziwnego, że na trybunach zasiadło blisko 400 kibiców obu drużyn. Presję lepiej znieśli gospodarze, strzelając gościom zza miedzy 3 gole. Dwa wbił bramkostrzelny Bartosz Kiełbasa w 47 i 87 minucie meczu. Natomiast pierwszego gola dla Jedności strzelił już w 3 minucie Łukasz Habrat. Gwiazda odpowiedziała tylko jednym trafieniem – w 19 minucie wyrównał na 1:1 Tomasz Kasprzyk. Zerowy dorobek punktowy w Przyszowicach sprawił, że chudowianie pozostali na 14. miejscu w tabeli, trzecim od końca, pieczętując tym samym spadek z okręgówki.

Trzecia z naszych drużyn występujących w tej samej grupie – Tempo Paniówki – przegrała ostatni mecz w Sierakowicach z miejscowym Startem 1:3. Wynik zapewnił Startowi 2. miejsce w tabeli, a Tempu miejsce 5. Kibice z Paniówek z pewnością mogą czuć niedosyt, gdyż ich ulubieńcy niemal przez cały sezon grali znakomicie, utrzymując pewnie pozycję wicelidera okręgówki. Nadmieńmy, że mistrz – Orzeł Miedary – w przekroju całego sezonu był poza zasięgiem rywali. Awans do IV ligi zapewnił sobie już na sześć kolejek przed końcem rywalizacji. Uczynił to w Paniówkach, ogrywając 7 maja Tempo 3:0. Warto przypomnieć, iż pierwszy mecz obu drużyn, rozegrany 1 października ubiegłego roku w Miedarach, zakończył się bezbramkowym remisem.

Zdjęcia z meczu derbowego w galerii. Jedność w strojach seledynowych.