Mistrzostwa Śląska Open – są medale i życiówki …

Dziś w Gliwicach (sobota, 11 czerwca) zakończyły się Letnie Mistrzostwa Śląska Open w Pływaniu na długim basenie, z udziałem 420 zawodniczek i zawodników z 54 klubów. Reprezentanci Jedności zdobyli w nich 6 medali, w tym złoty za sprawą Mai Rączkowskiej (15 l).

Maja rywalizowała w kat. juniorek 15-letnich. Wygrała 1500 m st. dowolnym w czasie: 18:26.77, poprawiając rekord życiowy o blisko 10 s. To zarazem najlepszy wynik mistrzostw w klasyfikacji open, co oznacza, iż pokonała także zawodniczki starsze. Do złota dorzuciła dwa srebrne krążki na 400 i 800 m st. dowolnym oraz brązowy na dystansie 200 m st. dowolnym.

Mateusz Konopko, to kolejny 15-latek Jedności, który w Gliwicach stawał na podium. Zdobył dwa medale brązowe w stylu dowolnym, na dystansach 200 i 400 m, bijąc przy tym rekordy życiowe.

W gronie juniorów 14-letnich rywalizowali Natalia Stachura i Piotr Żogała. Piotr dwukrotnie meldował się w czołówce, przypływając do mety na 5. i 6. pozycji w wyścigach na 800 i 1500 m. st. dowolnym. Natalia zajęła 15. miejsce na dystansie 200 m st. dowolnym oraz 22. na 50 m w st. dowolnym i motylkowym.

jm, fot. J. Miszczyk, na grupowym zdjęciu reprezentanci Jedności, od lewej: Mateusz Konopko, Piotr Żogała, Maja Rączkowski i Natalia Stachura.