OTYLIADA na Wodniku

Wodnik w Paniówkach był jedną z aren sportowych tegorocznej OTYLIADY - ogólnopolskiego nocnego maratonu pływackiego. Impreza odbyła się w godzinach wieczornych i nocnych, z soboty na niedzielę, z 19 na 20 marca. W Paniówkach pływało blisko 60 uczestników. W tym samym czasie na obiektach całej Polski, w sumie około 2000 pływaków.

Cóż to była za noc! Kto na Wodniku okazał się najlepszy? Palmę pierwszeństwa zdobył Tomasz Samiński, który pływał bez przerwy niemal przez 11 godzin i pokonał w tym czasie dystans 20 km i 200 m. (!). Miejsce drugie zajął Andrzej Kuzaj-Mańko, wynikiem tylko nieznacznie gorszym – 20 km i 50 m. Natomiast trzecie przypadło Krzysztofowi Mędrkowi za przepłynięcie dystansu 17,5 km.

Oprócz najlepszych zawodników wyłoniona została najliczniejsza rodzina uczestnicząca w Otyliadzie na Wodniku. Byli nią państwo Zaczykowie, w składzie: Andrzej Zaczyk, Hanna Zaczyk, Maja Zaczyk i Wojciech Zaczyk, który był najmłodszym zawodnikiem wśród chłopców. Natomiast najmłodszą zawodniczką była Karolina Macha.
Więcej w papierowym wydaniu Wieści.
/j/ fot. J. Miszczyk, M. Szymura.