Przedszkole w Gierałtowicach „Uczy, bawi, wychowuje”

Gminne Przedszkole w Gierałtowicach realizuje projekt „Przedszkole uczy, bawi, wychowuje…” z wykorzystaniem pozyskanej dzięki współpracy z Fundacją  JSW tablicy multimedialnej. Jest to świetny sposób na ciekawe i interaktywne zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym.

W grupie „Pszczółki” w ramach tematu „Polskie symbole narodowe” zaproponowano dzieciom wiele różnych aktywności, takich jak prezentacje multimedialne, czy gry edukacyjne.
Jako wstęp do zajęć nauczyciel zaprezentował na tablicy nasze symbole narodowe – flagę, hymn i godło oraz zapoznał z mapą Polski. Przekazana w ten sposób wiedza stała się inspiracją do dalszych działań, takich jak tworzenie ciekawych prac plastycznych oraz do zadawania pytań, dzielenia się swoimi myślami i wrażeniami, a także do współpracy z innymi dziećmi podczas rozwiązywania zagadek. Inną ciekawą formą pracy z tablicą są gry edukacyjne,
jak np. „Memory”, której tematyka została dostosowana do zainteresowań oraz wieku dzieci. Zajęcia z tablicą multimedialną są wspaniałą okazją do rozwijania umiejętności poznawczych i społecznych, a także do rozwijania kreatywności i wyobraźni.

info i foto: Przedszkole Gierałtowice