Puchar Sołtysa zgarnia drużyna „Sprzed bany”

Majówka w Przyszowicach rozpoczęła się od WETY, czyli meczu piłki nożnej o Puchar Sołtysa Przyszowic. Trofeum zgarnęli przyszowiczanie mieszkający „przed baną”, pokonując rywali „zza bany” 2:1.

Gole dla zwycięzców wbili: Rafał Nowicki w 41 minucie i Rafał Rajman w 49. Honorowego dla drużyny „Zza bany” strzelił Grzegorz Błaszczyk w 67 minucie. Mecz składał się z dwóch części po 35 minut każda. 1 maja na stadionie w Przyszowicach obejrzało go nawet 500 kibiców. Równie gorąco oklaskiwano zarówno przegranych jak i zwycięzców, którym puchar wręczył sołtys Andrzej Gawlik.

Czytelnikom niezorientowanym w realiach Przyszowic wyjaśniamy: „Przed baną” – to część miejscowości od torów kolejowych w stronę Paniówek i Chudowa. „Za baną” – od torów kolejowych w stronę przeciwną, czyli Gliwic i Bojkowa.