Rajd znowu cieszy …

Optymistyczna wiadomość z Gierałtowic. Po długiej, pandemicznej przerwie ponownie ruszyła popularna impreza rekreacyjna - Rodzinny Rajd Rowerowy po gminie Gierałtowice i okolicach. Wznowienie rajdu miało miejsce dzisiaj (sobota, 17 lipca).

Chętnych nie brakowało. Na miejscu zbiórki (parking przed budynkiem Urzędu Gminy) pojawiło się blisko 40 pasjonatów wycieczek rowerowych w różnym wieku. Najmłodsi, zaledwie kilkuletni, przyjechali z rodzicami i dziadkami. Z kolei najstarszą uczestniczką rajdu, była pani Erna Kusio, która przyznała się do 81 wiosen.

Punktualnie o godz. 10.00 ruszyli w stronę Dębieńska, gdzie był zaplanowany postój na krótki odpoczynek.. Droga wiodła atrakcyjnymi duktami leśnymi. Po powrocie do Gierałtowic spędzili jeszcze kilka chwil razem na obiekcie Klubu Abstynentów „Stokrotka” przy ul. Paderewskiego, gdzie odebrali certyfikaty uczestnictwa w Rajdzie.

Imprezę tradycyjnie już zorganizowali wspólnymi siłami: Klub Abstynentów „Stokrotka”,  Gminny Ośrodek Kultury w Gierałtowicach oraz PGK Przyszowice.
– Będą kolejne rajdy. Najbliższy już 14 sierpnia – zapewniają organizatorzy – Po przerwie związanej z pandemią, zamierzamy ponownie rozkręcić mieszkańców naszej gminy.

jm, foto: Piotr Rychlewski i J. Miszczyk