Sportowcy na wakacjach

Leniuchowanie? Jedynie w wolnych chwilach ...
Pływacy, bokserzy i piłkarze ruszają w Polskę na wakacyjne obozy. Kąpiele słoneczne, relaks, leniuchowanie - są przewidziane jedynie w wolnych chwilach. Głównym celem jest trening i szlifowanie formy. Wyjazdy współfinansowane są m.in..z budżetu gminy Gierałtowice.

Bokserzy u Dariusza Tigera Michalczewskiego

Bokserzy GARDY Gierałtowice, podobnie jak w roku ubiegłym, trenowali w Ośrodku Sportowym Fundacji Dariusza Michalczewskiego – Równe Szanse. Obiekt położony jest w Kazubiu na Kaszubach. Jezioro, lasy, cisza i spokój – w takich okolicznościach 16 pięściarzy, pod okiem 3 trenerów, ciężko pracowało na przyszłe sukcesy. – Ćwiczono kondycję i technikę. Taryfy ulgowej nie było – poinformował nas trener Mikulski.

Dużym wydarzeniem było spotkanie z Dariuszem Michalczewskim – byłym zawodowym mistrzem świata federacji WBO, WBA i IBF. Legendarny bokser odwiedził naszych sportowców. Głównym tematem rozmów był oczywiście boks.

Pływacy jadą do Jasła

Około 50 zawodników sekcji pływackiej Jedności Przyszowice weźmie udział w obozie sportowym w Jaśle – od 12 do 23 sierpnia. Zajęcia prowadzone będą na obiektach miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji – pływalnia, park linowy, ścianka wspinaczkowa, boiska. Trening uzupełnią wycieczki górskie.

– Celem obozu jest podniesienie sprawności ogólnej oraz wprowadzenie w nowy sezon pływacki – poinformowała nas trener Alicja Stachura.

Piłkarze zamieszkają w Banderozie i Beskidianie

29 lipca ponad 60 najmłodszych piłkarzy Jedności 32 Przyszowice wyruszy do Banderozy – ośrodka sportowego w Głuchołazach. W trakcie obozu przewidziano dwa treningi dziennie oraz (opcjonalnie) poranny rozruch. W programie znajdą się też: trening mentalny oraz wykłady na temat zdrowego odżywiania, teorii taktyki i przepisów gry w piłkę nożną.

Obóz urozmaicą wycieczki rowerowe, autokarowe i relaks na miejskim basenie. Po dużej dawce ruchu apetyty sportowców zaspokoją cztery posiłki dziennie – śniadania i kolacje w formie szwedzkiego bufetu.

Z kolei piłkarze LKS 35 Gierałtowice rozbiją obóz w Beskidianie – trzygwiazdkowym hotelu w Węgierskiej Górce. – To sprawdzone miejsce, oferujące zawodnikom dobre warunki zakwaterowania i wyżywienie – informuje prezes klubu Ryszard Macha.

Z obozu, który odbędzie się w dniach 21-28 sierpnia, skorzystać ma około 50 piłkarzy z roczników 2010-2005. Celem będzie przygotowanie formy do nowego sezonu.

/JM/

Foto: arch. Gardy