Targi Edukacyjne w Paniówkach. Pomagają w wyborze szkoły …

6 kwietnia w ZSP w Paniówkach odbyły się Targi Edukacyjne - impreza niezwykle  pożyteczna, pomagająca gimnazjalistom w wyborze szkoły średniej.

Na tegoroczne targi przyjechali przedstawiciele 22 szkół średnich z Gliwic, Zabrza, Knurowa, Mikołowa i Ornontowic. Celem było przedstawienie oferty edukacyjnej dla gimnazjalistów z Paniówek oraz Przyszowic. Trzecioklasiści mogli więc poznać programy szkół, obejrzeć multimedialne prezentacje zajęć, a o szczegóły dopytać nauczycieli i towarzyszących im uczniów. Interesujące ich informacje mogli zdobyć także na stoiskach promocyjnych, a przy okazji sprawdzić się za kierownicą symulatora jazdy samochodem, zapoznać z bronią palną, czy spróbować ułożyć fryzurę. Poza szkołami o profilu technicznym i zwodowym, swoją ofertę przedstawiły również renomowane licea ogólnokształcące.

 

   – Po targach 90 procent naszych uczniów jest już zdecydowanych, w której szkole kontynuować naukę – podkreśla Magdalena Weres – polonistka ZSP w Paniówkach i jednocześnie jedna z pomysłodawczyń przedsięwzięcia. – Lista szkół zapraszanych na nasze targi nie jest przypadkowa. Tworzą ją nasi gimnazjaliści, wskazując w ankiecie te, którymi są zainteresowani. A my te szkoły zapraszamy – wyjaśnia nauczycielka.

 

   – To są już piąte targi organizowane przez ZSP w Paniówkach – informuje Weres – Od samego początku zaangażowana jest w nie dyrektor Małgorzata Wiśniewska, oraz Bogumiła Swoboda – pedagog naszej szkoły. W przyszłym roku zamierzamy zorganizować kolejne. Mam nadzieję, że ponownie pomogą naszym uczniom w wyborze odpowiedniej szkoły.

/JM/