Trzeci dzień pływackich mistrzostw Polski – są awanse do finałów A i B

Olsztyn (sobota, 3 lipca) - w trzecim dniu Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Pływaniu reprezentanci Jedności Przyszowice przebili się przez poranne eliminacje 400 m stylem dowolnym i awansowali do finałów. Maja Rączkowska z 9. czasem eliminacji do głównego finału "A". Natomiast Mateusz Konopko z 15. czasem do finału "B".

Sesja finałowa rozegrana została w godzinach popołudniowych. W finale „A” Maja ponownie zajęła 9. miejsce i ostatecznie na takim została sklasyfikowana w tych mistrzostwach. Mateusz ukończył finał „B” na 9. miejscu, co oznacza, iż w końcowej klasyfikacji mistrzostw Polski zajął miejsce 19. Wyjaśniamy – w finale „A” zawodnicy rywalizują o miejsca od 1 do 10, a więc walczą także o medale. Natomiast finał „B”, nazywany też finałem pocieszenia, ustala kolejność miejsc od 11 do 20.

Warto dodać, że we wczorajszej rywalizacji na 200 m stylem dowolnym Maja i Mateusz także awansowali – tym razem oboje do finału „B”. Ostatecznie Maja zajęła w tej konkurencji 12. miejsce, a Mateusz 18. Trzecia z naszych reprezentantek – Zuzanna Szolc – zajęła wczoraj 31. miejsce w konkurencji 200 m stylem grzbietowym.

jm, na zdjęciu od prawej: Maja Rączkowska, Mateusz Konopko i Zuzanna Szolc. Foto: arch. Jedności