Udana niedziela na ligowych boiskach …

Wszystkie nasze drużyny rozegrały ligowe mecze (w ramach 8. kolejki klasy okręgowej) w niedzielę, 25 września. Pokazały się z jak najlepszej strony, zdobywając punkty ...

Przeciętnie spisująca się dotąd Jedność Przyszowice pokazała pazur, urywając na wyjeździe punkt współliderowi okręgówki Startowi Sierakowice. Start wygrał dotąd wszystkie spotkania – 7 meczów z rzędu. Wynik 1:1, z zajmującą 14. miejsce w tabeli Jednością, był bodaj największą niespodzianką nie tylko 8. kolejki. Gola dla Jedności wbił Bartosz Kiełbasa w 22 minucie meczu. Wyrównał w 35. Mateusz Borys.

Świetnie spisała się chudowska Gwiazda, ogrywając na wyjeździe Olimpię Boruszowice 6:1. Znakomitą skutecznością popisał się Łukasz Bałuszyński, strzelając w tym meczu 4 gole!! Po jednym dołożyli: Krystian Gut i Krzysztof Fic. Było to już trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo Gwiazdy.

Tempo wróciło do gry – tak skrócie można podsumować mecz Tempa Paniówki z Przyszłością Ciochowice, zakończony wynikiem 5:2. Gole dla paniówczan przed własną publicznością wbili: Łukasz Miarka, Bolesław Pawlas, Tomasz Frey, Paweł Brosz i Ariel Mnochy. Okazałym zwycięstwem drużyna pokazała, że kryzys formy (porażki w Pucharze Polski i derbach gminy) ma już za sobą. Tempo z sześcioma zwycięstwami (jedna porażka i jeden zaległy mecz) zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli, z robiącym wrażenie bilansem bramek: 23 strzelone, 7 straconych.

jm