Walczyli na 64 polach

Równo 40 graczy wzięło udział w turnieju szachów szybki, który rozegrano w sobotę, 5 listopada, w auli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gierałtowicach. Emocji i ciekawych partii nie zabrakło.

Zawody rozegrano na dystansie 7 rund. W klasyfikacji generalnej (OPEN) zwyciężył Daniel Warchałowski z Knurowa, zdobywając 6,5 pkt. z 7 partii. Miejsce drugie zajął Patryk Rożek z Gierałtowic (5,5 pkt.), trzeci był Mariusz Brzóska (5,5 pkt.). W grupie zawodników, którzy ugrali równo 5 pkt. (miejsca od 4. do 8.) znaleźli się: Henryk Duzdowski, Adrian Kozak, Ewa Kiełbasa, Bogusław Mostowski i Marcin Nocoń.

Natomiast w klasyfikacji zaliczanej do Międzyszkolnego Turnieju Szkół Podstawywych z Gminy Gierałtowice najlepszym okazał się Łukasz Kozik ze SP w Gierałtowicach (4 pkt.), drugi był Franciszek Nocoń ze SP w Paniówkach (4 pkt.), trzeci Nicolas Urbanik SP w Gierałtowicach (3,5 pkt.), czwarty Marceli Rojek SP w Paniówkach (3,5 pkt.). W grupie graczy z dorobkiem 3 punktów (miejsca 5-8) znaleźli się: Jan Żogała SP w Przyszowicach, Błażej Nocoń SP w Paniówkach, Maciej Suchan SP w Gierałtowicach oraz Stanisław Wąsowski SP w Paniówkach.

Organizatorem turnieju i fundatorem nagród był Gminny Ośrodek Kultury w Gierałtowicach. Sędziował Ryszard Nowak. 

jm, fot. Jerzy Miszczyk