Warto zajrzeć do świetlicy (!)

Świetlica GOK w Paniówkach od lat oferuje zajęcia, które cieszą się popularnością. Są też nowości. Warto więc zajrzeć i sprawdzić ... Instruktorzy czekają i zapraszają.

Działający w świetlicy Klubu Malucha „Świetliki” przyciąga od lat, niczym magnes, najmłodszych mieszkańców Paniówek – dzieci w wieku od 2,5 do 4 lat. Także w tym roku jest komplet chętnych. Skąd takie zainteresowanie? Wyjaśnia Bożena Kowol – instruktorka, pedagog i prowadząca zajęcia z maluchami zarówno w świetlicy GOK w Paniówkach, jak i w Chudowie. – „Absolwenci” Klubu Malucha dobrze radzą sobie w dalszej ścieżce edukacyjnej, czyli w przedszkolu. Takie opinie nie raz słyszałyśmy już od nauczycielek przedszkolnych. Potwierdzają one, że zdobywane w naszych świetlicach kompetencje są dzieciakom przydatne w dalszym życiu. U nas stawiają pierwsze kroki w życiu społecznym, poprzez działania i zabawy w grupie rówieśników. Uczą się akceptacji siebie i innych, dzielenia się z rówieśnikami. Poznają otaczający świat, odkrywają własne możliwości, poznają własne emocje. Wszystko pod okiem doświadczonych instruktorek.

Starsi bywalcy świetlicy GOK w Paniówkach, dzieci i młodzież szkolna, także mogą liczyć na atrakcyjne zajęcia, pod opieką instruktorki Małgorzaty Hrycko. W poniedziałki można poszerzać tam horyzonty plastyczne, w trakcie zajęć w grupie „Plastuś” (w godz. 12:30 – 14.00). W środy odbywają się „Potyczki świetlicowe” – turnieje gier planszowych (godz. 13.30 – 15.30), natomiast od godz. 16.00 do 17.30 zajęcia „Na tamborku”, w trakcie których uczestnicy poznają tajniki haftu krzyżykowego i tworzą własne hafciarskie dzieła. W czwartki działa Klub Malucha.

Jest też zupełna nowość – świetlica w Paniówkach otwiera nową pracownię. Będzie to: „Warsztatownia – zrób to sam!”. Pisaliśmy już o niej w lutowym wydaniu Wieści. Warto przypomnieć, bo zapowiada się prawdziwa gratka dla majsterkowiczów. Na zajęciach uczestnicy będą budować różnorodne zabawki i urządzenia z drewna, metalu, tworzyw sztucznych oraz z materiałów recyklingowych. Pomocą będzie im służył doświadczony instruktor. Zajęcia będą się odbywały we wtorki, w godz. 16.30-19.30. Koszt: 40 zł/miesięcznie. Zapisać można się pod numerem tel.: 32 30 11 511. Przypominamy adres świetlicy w Paniówkach. Mieści się ona w budynku starej szkoły, przy ul. Zwycięstwa 44, II piętro. Wejście od podwórza, z terenu parkingu.

jm, fot. arch. GOK