Wielki sukces piłkarzy z Chudowa

Gwiazda Chudów wygrywa 2:0 w ostatniej 15 kolejce rundy Jesiennej Majer A Klasa z wiceliderem SKS GWAREK Zabrze
i w szampańskich nastrojach wraca do domu.

Wynik spotkania został ustalony w pierwszej połowie, chociaż to gospodarze mogli już w pierwszych 3 minutach prowadzić 1:0, gdzie na drodze piłki do siatki staje pionowe obramowanie bramki. Ale od tej pory na boisku do końca pierwszej połowy dominowała już tylko Gwiazda. Pierwsza bramka wpada po bardzo dużym zamieszaniu tuż na linii bramkowej. Druga bramka to jedna z najpiękniejszych strzelonych w całym sezonie przez drużynę z Chudowa, po składnej akcji z kilku podań, techniczny strzał z okolicy 20 m pięknym rogalem wpada tuż obok słupka do siatki (bramki strzelali M. Adamczyk i M. Miczka). Druga połowa diametralnie inna, gdzie drużyna z Chudowa oddaje pole gry zawodnikom Gwarka i liczy na przeprowadzenie skutecznej kontry. Jednak boisko mocno nasiąknięte po porannych opadach staje się coraz bardziej grząskie co skutecznie uniemożliwiało swobodne rozgrywanie piłki. No cóż w drugiej połowie bramki już nie padły i Gwiazda cieszy się z 12 zwycięstwa w sezonie 2023/2024. Oznacza to, że drużyna z Chudowa przerwę zimową spędzi w fotelu lidera z dorobkiem 39 pkt. Jak podaje prezes Gwiazdy Robert Gabor, pewne zwycięstwo w Zabrzu daje Gwieździe Chudów najlepszy wynik od 10 lat o ile nie w historii klubu – 12 wygranych 3 remisy, przy imponującym bilansie bramkowym 61 strzelonych i 14 straconych.

/info: Robert Gabor / foto: Facebook LKS Gwiazda Chudów/