Wiszniowski podwójnym mistrzem Śląska

Świetne informacje dotarły do nas z Dąbrowy Górniczej, gdzie 2 i 3 grudnia rozegrano pływackie mistrzostwa Śląska 12-latków. Startujący w nich Tymoteusz Wiszniowski (Jedność 32 Przyszowice) dwukrotnie sięgnął po tytuł mistrzowski, został także uznany najlepszym pływakiem zawodów za osiągnięcie najwartościowszych wyników - wg punktacji FINA.

Nastolatek z Przyszowic zdominował konkurencje w stylu dowolnym. Złote medale zdobył na dystansach 400 oraz 800 m.To jednak nie wszystkie jego osiągnięcia, zdobył także dwa srebrne na 100 i 200 m. Należy podkreślić, iż Tymek w każdym starcie bił rekord życiowy. Uzyskane w zawodach wyniki dają mu także podium na polskiej liście rankingowej w grupie pływaków z rocznika 2010. Aktualnie jest numerem 2. w Polsce w tej kategorii wiekowej, na dystansach: 200, 400 i 800 m w stylu dowolnym.

Medale w Dąbrowie Górniczej zdobyła także koleżanka klubowa Tymoteusza, Matylda Racja. Przyszowiczanka dwukrotnie stanęła na trzecim stopniu podium w konkurencjach: 200 i 800 m w st. dowolnym. Na 400 m była czwarta. Pozostali reprezentanci Jedności także meldowali się w czołówce. Aniela Liszka była 6. na 200 m żabką i 8. na dystansie o połowę krótszym. Natomiast Paweł Myszkiewicz wywalczył 8. miejsce na 200 m i 9. na 400 m w st. dowolnym.