Wspólnie tworzą nowe miejsce postojowe

Stowarzyszenie Klub Abstynentów "Stokrotka" już od 15 lat organizuje Trzeźwościowe Rodzinne Rajdy Rowerowe ścieżkami gminy Gierałtowice. Zakończenie każdego rajdu odbywało się na miejscu postojowym – prywatnej działce Państwa Mandrelów na Bekszy. Za co - jak podkreśla Prezes Stowarzyszenia Klubu Abstynentów Roman Kurzyniec- jesteśmy bardzo wdzięczni.

W sierpniu 2017 roku miał miejsce pożegnalny finał rajdu na Bekszy.

Od tego momentu zaczęły się nasze zabiegi w kierunku pozyskania działki pod nowe miejsce postojowe. Dzięki przychylności Urzędu Gminy Gierałtowice otrzymaliśmy do zagospodarowania działkę przy ul. Paderewskiego – dodaje Roman Kurzyniec. Wiata na działce sfinansowana przez Urząd Gminy, została postawiona przez firmę zewnętrzną wraz z wolontariuszami „Stokrotki”.

Z początkiem tegorocznej wiosny członkowie Stowarzyszenia rozpoczęli intensywne prace na działce, tak by 26 maja w trakcie finału Rajdu Rowerowego oficjalnie otworzyć nowe miejsce postojowe. Warto dodać, iż będzie to również okazja na uświetnienie 15-lecia działalności Klubu Abstynentów.

Możemy zapewnić, że miejsce to będzie naszym oczkiem w głowie i z biegiem czasu  nabierze blasku, a także zostanie udostępnione do organizowania imprez kulturalnych przez inne stowarzyszenia naszej gminy w ramach krzewienia trzeźwego stylu życia.

Serdeczne podziękowania za współpracę dla Urzędu Gminy Gierałtowice, Gminnego Ośrodka Kultury w Gierałtowicach, Kółka Rolniczego w Gierałtowicach oraz Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Przyszowicach – dodaje Prezes Klubu Roman Kurzyniec.

Już teraz można zapisywać się na kolejny rajd, zapisy przyjmowane będą do 22 maja.