Zawody strażackie w Paniówkach

W sobotę, 23 kwietnia, w hali ZSP w Paniówkach odbyły się Halowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn OSP. Uczestniczyło 11 drużyn, w tym czeska z Dolnich Źivotic, przez co zawody zyskały rangę międzynarodową.

Rywalizowano w trzech klasycznych konkurencjach: tor przeszkód, sztafeta pożarnicza oraz stanowisko węzłów, przyrządów i armatur. Kto poradził sobie najlepiej?

W konkurencji chłopców wyniki były następujące:
1. miejsce drużyna z Dolnich Źivotic,
2. miejsce OSP Chechło,
3. miejsce OSP Paniówki,
4. miejsce OSP Knurów,
5. miejsce OSP Niewiesze II,
6. miejsce OSP Wielowieś,
7. miejsce OSP Wilcza,
8. miejsce OSP Pławniowice,
9. miejsce OSP Niewiesze I.

W konkurencji dziewcząt pierwsze miejsce zdobyła OSP Chechło, drugie – OSP Paniówki.

Wszystkie uczestniczące w zawodach drużyny uhonorowane zostały nagrodami i upominkami. Wręczali je, wraz z gratulacjami, przedstawiciele organizatorów: wójt gminy Gierałtowice Leszek Żogała, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gliwicach – Andrzej Frejno, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach – bryg. Marian Matejczyk oraz starosta gliwicki, Waldemar Dombek. Do gratulacji przyłączyli się między innymi: wiceprzewodniczący RG Damian Smosz oraz radny powiatowy Eugeniusz Loska.

W trakcie uroczystości specjalne podziękowania otrzymał druh Henryk Karcz z Paniówek – współorganizator i sponsor tych zawodów już od 16 lat. Jego zasługi docenił m.in. wójt Żogała, wręczając mu okolicznościowe upominki. Dziękując za dowody uznania, druh Karcz przypomniał swoje strażackie credo – Bez młodzieży nie ma straży! Za co zebrał gorące brawa.
jm, fot. Jerzy Miszczyk