Dzieci się nie nudzą!

W ferie placówki Gminnego Ośrodka Kultury w Gierałtowicach działały pełną parą. Ostatnie dwa tygodnie to mnóstwo atrakcji oraz czas na nowe znajomości.

Wszystkie świetlice GOK przygotowały dla podopiecznych różnorodne atrakcje. Nie zabrakło też wspólnych przedsięwzięć. W pierwszym tygodniu odbyły się turnieje gomoku, prowadzone przez Ryszarda Nowaka, instruktora gier planszowych. Intelektualna rywalizacja przyniosła dużo satysfakcji i emocji.

Tradycyjnie nie zabrakło chętnych na wyjazd do Multikina, tym razem kinomani wybrali się na „Lego Przygoda 2” – film, nie tylko dla fanów kloców lego. Drugi tydzień ferii także obfitował w atrakcje. Obył się wyjazd do Muzeum Ognia w Żorach, gdzie oprócz zwiedzania atrakcją był pokaz „chemiczne czary – mary”.

Ponownie w gościnne progi podopiecznych GOK zaprosił Klub Sportowy Garda. Gdzie odbył się pokazowy trening dla każdego. Pracownicy Referatu Ochrony Środowiska przybyli do świetlic promować zagadnienie właściwej segregacji śmieci.

Poszczególne placówki realizowały swoje autorskie programy, tak by podopieczni mogli rozwijać się twórczo, edukować, poznawać wzajemnie oraz oczywiście dobrze się bawić!

Spotkania z folklorem, poznawanie kultury innych regionów oraz krajów odbyły się w Świetlicy Gierałtowice. Artystyczne zajęcia w trakcie tworzenia prac plastycznych o różnorodnych formach miały miejsce w Świetlicy Przyszowice. Przygody z bohaterami „Krainy lodu” to pomysł Świetlicy w Paniówkach. Dzieci między innymi rozwiązywały zadania i budowały iglo. W Świetlicy Chudów podopieczni bawili się wspólnie przy grach integracyjnych. Była też sportowa rywalizacja w gościnnych progach szkolnej sali gimnastycznej no i oczywiście zajęcia plastyczne.

/M M-B/