Jasełka w Szkole Podstawowej w Chudowie

15 grudnia 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Chudowie już po raz piętnasty wystawili jasełka. W murach szkoły zgromadzili się zaproszeni goście, rodzice, uczniowie, nauczyciele oraz obsługa szkoły, aby wspólnie wejść w magiczny czas Bożego Narodzenia.

Tegoroczne jasełka składały się z dwóch części. Pierwszej, nawiązującej do zdarzeń sprzed ponad dwóch tysięcy lat kiedy narodził się Jezus, mędrcy przybyli oddać mu pokłon, a pastuszkowie „przybieżeli do Betlejem” z darami. Druga część z kolei to, przeniesiona na scenę przez naszych uczniów, „Opowieść wigilijna” Charlesa Dickensa. Historia Ebenezera Scrooge’a, skąpego, zgorzkniałego, samotnego człowieka, którego duchy zabierają w niewiarygodną podróż w czasie, by ukazać mu kim się stał i jak niewiele potrzeba by zmienić swój los. Całość przedstawienia, przeplatana kolędami i pastorałkami, stworzyła niepowtarzalny klimat radości, ale i refleksji.

Wspaniała gra młodych aktorów, kostiumy, scenografia oraz kolędy wykonane przez solistów i chór przy akompaniamencie zespołu (rodzice, pracownicy szkoły, absolwenci i zaproszeni goście), sprawiły, że wszyscy oglądali jasełka z wielką przyjemnością. Po zakończonym spektaklu głos zabrała dyrektor szkoły p. Stefania Michalska, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Do życzeń dołączył się także Proboszcz naszej parafii ks. Paweł Wróbel i Wójt Gminy Gierałtowice p. Leszek Żogała.

Organizatorami tegorocznych jasełek były Panie polonistki Dagna Krzysteczko oraz Magdalena Lipus, oprawą muzyczną zajęła się pani Krystyna Dymarz.