Niedziela z piłką

Wszystkie cztery drużyny seniorów z naszej gminy rozegrały ligowe mecze w niedzielę, 8 listopada. Trzy zwycięstwa i porażka - to ich bilans w niedzielnej rywalizacji.

Najmocniejszy nasz zespół – IV ligowa Jedność 32 Przyszowice przegrała wyjazdowe spotkanie w Turzy Śląskiej z miejscową Unią 0:3. Przyszowiczanie po rozegraniu 12 meczów mają na koncie 12 pkt. i zajmują 15. miejsce w tabeli IV ligi (grupa śląska II). Rywalizuje w niej 17 drużyn.

Chudowska Gwiazda – beniaminek klasy okręgowej – ograła kolejnego przeciwnika, tym razem Concordię Knurów – 3:2. Chudowianie po rozegraniu 17 meczów zajmują 3. Miejsce w tabeli z dorobkiem 26 pkt. Już teraz mogą być pewni awansu do grupy mistrzowskiej (tegoroczna nowość w okręgówce), która na wiosnę wyłoni ze swojego grona pretendenta do gry w IV lidze.

Dwie wygrane w Paniówkach. Tempo Paniówki jako jedyny klub z naszej gminy wystawił do ligowej batalii dwie drużyny. Obie wygrały niedzielne mecze. Pierwsza uczyniła to już w godzinach porannych II reprezentacja Tempa (C klasa), która pokonała własnym obiekcie piłkarzy Korony Bargłówka 2:0. O godz. 14.00 na murawę wybiegł pierwszy zespół Tempa (A klasa) i rozprawił się z Olimpią Pławniowice 3:1. Paniówczanie zdobyli bramkę już w pierwszych minutach spotkania. Trafił obrońca – Michał Jóźwiak. Goście zdołali jednak wyrównać w 75 minucie, co ożywiło grę, a nawet doprowadziło do nadmiernych emocji. Sędzia co rusz pokazywał kartoniki. Użył nawet dwóch czerwonych – otrzymali je miejscowi: kierownik drużyny Tempa Jakub Pawlik, który musiał opuścić teren boiska, a także obrońca Tempa Piotr Karwowski – za drugie przewinienie w tym spotkaniu. Tempo zdołało jednak obrócić napiętą atmosferę na swoją korzyść. Pomógł w tym rzut karny, który skutecznie wykonał Kacper Brosz – gola zdobył w dniu swoich urodzin. Kolejnego dołożył jego brat Paweł, który precyzyjnym strzałem przelobował zbyt daleko wysuniętego w pole bramkarza Olimpii. Zdjęcia ze spotkania w galerii. Tempo w strojach zielonych.

Po rozegraniu 14 meczów Tempo z dorobkiem 29 pkt. zajmuje 4. miejsce w tabeli klasy A, natomiast Tempo II po 10 meczach, z dorobkiem 25 pkt., jest wiceliderem C klasy (grupa Zabrze).

jm

Foto: Jerzy Miszczyk