Pływanie. Kolejny medal mistrzostw Śląska

Dzisiaj (sobota, 14 listopada) na gliwickim Olimpijczyku dobiegły końca mistrzostwa Śląska 12-latków. W tej grupie wiekowej jedyny medal dla barw Jedności Przyszowice zdobył Piotr Żogała, zajmując 3. miejsce w konkurencji 200 m stylem grzbietowym.

Piotrek potwierdził dobrą formę także w innych konkurencjach: 4. miejsce na 200 m stylem zmiennym, 5. w wyścigu na 100 m stylem grzbietowym i 6. na 400 m stylem dowolnym. Pozostali reprezentanci klubu z Przyszowic także meldowali się w czołówce. Kryspin Śliwiński był 5. na 50 m st. motylkowym i 6. na 100 m st. dowolnym. Emilka Sowulewska zajęła 9. miejsce na dystansie 200 m stylem dowolnym, podobnie Paweł Wróblewski na dystansie dwukrotnie dłuższym.

Równolegle z dwunastolatkami o medale walczyli zawodnicy 14-letni i starsi. Piętnastoletnia Julia Rębilas – jedyna reprezentantka Jedności w tej grupie wiekowej – w swojej koronnej konkurencji 200 m stylem grzbietowym zajęła 5. miejsce. Na dystansie dwukrotnie krótszym była 7., a na najkrótszym (50 m) zajęła 8. pozycję.