Pływanie. Mamy mistrzów Śląska!

W sobotę, 7 listopada, na pływalni im. Polskich Olimpijczyków w Dąbrowie Górniczej rozegrano Mistrzostwa Śląska 11-latków. Bardzo dobrze spisała się w nich czwórka pływaków Jedności Przyszowice. Jej  łupem padło aż 10 medali: 2 złote, 4 srebrne i 4 brązowe.

Po złote krążki i tytuły mistrzów Śląska sięgnęli Wojtek Boryś i Michał Sobel. Wojtek uczynił to na 100 m stylem zmiennym, zaś  Michał w sprincie stylu dowolnego (50 m). Obaj jeszcze trzykrotnie stawali na podium. Wojtek na drugim stopniu w konkurencjach: 100 i 200 m stylem dowolnym oraz 100 m stylem klasycznym. Natomiast Michał na trzecim stopniu w konkurencjach: 100 i 200 m stylem dowolnym oraz 50 m stylem klasycznym.  Obaj stanęli także na podium w klasyfikacji na najlepszego zawodnika mistrzostw – decydowała suma punktów zdobytych za dwa najlepsze starty, wg punktacji FINA. Wojtek w tej klasyfikacji zajął drugie miejsce (603 pkt.), Michał trzecie (556 pkt.).

Zaszczytu wejścia na podium dostąpił także Bartek Macha – kolejny reprezentant Jedności, który zdobył medale: srebrny w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym oraz brązowy na 50 m stylem dowolnym. Czwarta z reprezentantów naszego klubu, Maja Cajza, medalu wprawdzie nie zdobyła, jednak w każdym starcie meldowała się w czołówce. Była 6. w wyścigach na 100 m st. dowolnym i 50 m st. klasycznym.

Należy podkreślić, iż rywalizacja na mistrzostwach była olbrzymia. Niemal w każdej z konkurencji o medale walczyło kilkudziesięciu pływaków. Najwięcej w stylu dowolnym – od 70 do 80 zawodników z 31 klubów z województwa śląskiego. W sumie na mistrzostwach wystartowało 111 chłopców oraz 103 dziewczyny.

jm

Foto: arch. Jedności 32 Przyszowice