Sportowe marzenia spełnia w Górniku

Ciężka praca - popłaca! To dewiza Tomka Machy z Gierałtowic (rocznik 2004). Jest jej wierny i dzięki temu spełnia marzenia sportowe związane z piłką nożną. Jedno z nich już się spełniło - od ubiegłego roku gra w swoim wymarzonym klubie - Górniku Zabrze.

Tomek, podobnie jak większość chłopców, piłkę zaczął kopać w wieku kilku zaledwie lat. Poczynaniom malucha bacznie przyglądał się ojciec, także Tomasz – wówczas piłkarz (LKS 35 Gierałtowice oraz Concordii Knurów), a obecnie ceniony szkoleniowiec piłkarskiej młodzieży. Nic więc dziwnego, że po pewnym czasie Tomasz (senior) zaprowadził małego Tomka do miejscowej szkółki piłkarskiej działającej w LKS 35 Gierałtowice. W Gierałtowicach poznawał piłkarskie ABC. Utalentowanym i pracowitym chłopcem zainteresował się renomowany Rozwój Katowice. Tomek przeszedł do tego klubu w wieku 10 lat, czyli w roku 2014. Tam rozwinął skrzydła. Dostrzegli to szkoleniowcy zabrzańskiego Górnika, szukający piłkarskich perełek.

W roku 2020 nastolatek zostaje, tak jak marzył, piłkarzem Górnika. Gra w drużynie juniorów na pozycji obrońcy. Zupełnie niedawno, bo w lipcu, zagrał ze swoją drużyną na murawie naszej Jedności 32 Przyszowice, w ramach XX edycji prestiżowego Turnieju Juniorów im. Ernesta Pohla. Była więc okazja do refleksji i zwierzeń. – Wiele zawdzięczam tacie – mówi Tomek – ogromna siła woli, samozaparcie i pewność siebie, to cechy, które w nim dostrzegłem i cenię. Na pewno przydadzą się obecnie, gdyż występuję z Górnikiem w najważniejszej lidze juniorskiej w Polsce, czyli w Centralnej Lidze Juniorów, w której będę walczył o wymarzony tytuł mistrza Polski.

Tomek wyznał też, iż myślami wraca do korzeni, do LKS 35 Gierałtowice, który już od dawna jest klubem partnerskim Górnika Zabrze. – Super, że dzieciaki z Gierałtowic mogą reprezentować barwy 14-krotnego mistrza Polski – nie kryje satysfakcji i dodaje – młodym adeptom futbolu życzę wiary we własne możliwości, siły przebicia, motywacji i kariery bez kontuzji!

jm, źródło: RM, foto: arch. zawodnika