Tymek potrójnym mistrzem Śląska! Matylda wicemistrzynią …

Kolejny, znakomity występ pływaków Jedności Przyszowice. W Radlinie, na mistrzostwach Śląska 12-latków, aż trzy tytuły mistrzowskie zdobył Tymoteusz Wiszniowski. Wygrał także klasyfikację na najlepszego pływaka zawodów. Natomiast Matylda Rajca zdobyła tytuł wicemistrzyni, uzyskując rezultat, który dał jej miejsce także na podium polskiej listy rankingowej.

Tymoteusz został mistrzem na dystansach: 200, 400 i 800 m st. dowolnym oraz wicemistrzem na 100 m. Co ważne, pobił przy tym rekordy życiowe. Jego wynik na 800 m (9:52.23) to obecnie drugi czas w tym sezonie uzyskany przez polskiego 12-latka, tym samym daje mu 2. miejsce na polskiej liście rankingowej.

Matylda została wicemistrzynią Śląska na 800 m,w czasie: 10:29.01. Wynik ten zapewnia jej obecnie 3. miejsce na polskiej liście rankingowej wśród 12-latek. Mistrzostwa rozegrano 3 czerwca, na krótkim basenie (25 m.). Klub z Przyszowic reprezentowali w nich także: Aniela Liszka (6. m na 200 m żabką) i debiutant, Paweł Myszkiewicz (8. m na 200 m st. dowolnym).