Uczeń z Paniówek pięciokrotnym mistrzem Polski!

Znakomite wieści z pływalni krakowskiej AWF, gdzie w dniach 28-30 maja maja odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych. Startujący w nich Andrzej Kowalik - uczeń klasy 8b SP z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Paniówkach - zdobył aż 5 złotych medali, wygrał też klasyfikację generalną!

Andrzej był najlepszy w konkurencjach 100 m stylami dowolnym i grzbietowym oraz 200 m st. zmiennym. Kolejne krążki zdobył w sztafetach (4×100 m st. dowolnym i zmiennym) płynąc w nich w barwach WSSiRN Start Katowice – klub ten działa w ramach Wojewódzkiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych. Mało tego – Kowalik wygrał klasyfikację generalną mistrzostw w swojej grupie wiekowej (junior młodszy) i startowej – S 14, za co otrzymał okazały puchar. Mistrzostwa odbyły się w ramach oficjalnego kalendarza zawodów centralnych Polskiego Związku Pływackiego.

Z sukcesu swojego wychowanka niezwykle dumna jest podstawówka z Paniówek. Na swoim profilu fb zamieściła nie tylko gratulacje dla ucznia ale i podziękowania, które wpłynęły do szkoły od mamy sportowca. Przytaczamy ich fragment: Chciałam podziękować za zajęcia WF, a w szczególności te na basenie (Wodnik – red.), bo gdyby nie one, nie byłoby fascynacji syna sportem a szczególnie pływaniem. Mam nadzieję, że będzie mu dane kontynuować swoją przygodę, dzięki której odbiera lekcje życia. /Mama Andrzeja/

jm, foto: arch. zawodnika