Zacięta walka o tytuły mistrzowskie

29 maja na Wodniku rozegrano Letnie Mistrzostwa Gminy Gierałtowice Dzieci i Młodzieży w Pływaniu. O medale w 42 konkurencjach indywidualnych i wyścigu sztafetowym walczyli reprezentanci wszystkich szkół.

W bloku porannym rywalizowali najmłodsi z klas I-III SP. Po nich na słupkach startowych stanęli pływacy z roczników 2008-2004. Listę medalistów opublikujemy w papierowym wydaniu „Wieści”.

Jak można było się spodziewać, najwięcej emocji wzbudziła ostatnia konkurencja – wyścig sztafet mieszanych (4 dziewczyny, 4 chłopców) na dystansie 8×50 m stylem dowolnym. Wyścig ten, przy ogłuszającym dopingu, pewnie wygrała sztafeta Szkoły Podstawowej z Przyszowic w czasie: 3:58,84. Na miejscu drugim dopłynęła sztafeta z Paniówek (4:22,28), na trzecim z Chudowa (4:55,89), na czwartym z Gierałtowic (5:06,53).

Zawodom towarzyszyło zainteresowanie włodarzy gminy – w bloku porannym najmłodszym pływakom kibicował i wręczał medale wójt Leszek Żogała. W bloku przedpołudniowym uczynił to wicewójt Roman Włodarz. Medalistom gratulowali także dyrektorzy z wszystkich zespołów szkolno-przedszkolnych gminy.

Koordynatorem mistrzostw była Alicja Stachura z ZSP w Przyszowicach. Sekundowali jej nauczyciele WF z naszych szkół oraz studenci Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Z roli konferansjera zawodów, tradycyjnie już, znakomicie wywiązał się Jarosław Prokop z ZSP w Paniówkach. 
/JM/