Spotkanie z Tomaszem Rożkiem

W poniedziałek 19 grudnia w auli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gierałtowicach odbyło się spotkanie ze znanym dziennikarzem zajmującym się edukacją i popularyzacją nauki Tomaszem Rożkiem.

W spotkaniu wzięło udział kilkadziesiąt osób. Głównie byli to uczniowie szkół z Gierałtowic i Chudowa ale ponieważ spotkanie miało charakter otwarty nie zabrakło też starszych miłośników jego talentu. Tomasz Rożek mówił o tym czym się obecnie zajmuje ale również o tym jakie były początki jego kariery. Wspominał jakim był uczniem oraz co sprawiło, że został fizykiem. Następnie odpowiadał na pytania z sali.  Po spotkaniu można było zakupić jego książki i zdobyć dedykację z autografem.

 

/Foto: Piotr Rychlewski/

* * *

Przypomnijmy, Tomasz Rożek pochodzi z Gierałtowic, jest doktorem fizyki, dziennikarzem, pisarzem, twórcą kilku kanałów na YouTube a także prowadzi portal Nauka to lubię. Jego działalność na płaszczyźnie komunikacji i popularyzacji nauki sprawiła, że został członkiem 12. osobowej grupy doradczej ds. eksploracji kosmosu (HLAG) powołanej przez Dyrektora Generalnego Europejskiej Agencji Kosmicznej. Ostatnio otrzymał nagrodę główną w konkursie Dobry Dziennikarz 2022