Ania Laskowska zdobywa międzynarodowe nagrody i wyróżnienia

Młoda wokalistka z Chudowa może się pochwalić kolejnymi sukcesami na muzycznej arenie. Ostatni okres - mimo panującej od kilku miesięcy epidemii – może uznać za wyjątkowo udany. Do swojej okazałej kolekcji trofeów dołożyła kolejne, w tym największe w swojej dotychczasowej karierze – Grand Prix na właśnie zakończonym Międzynarodowym Festiwalu Dolnośląska Nutka.

Ogromny sukces przyniosła jedna z najnowszych piosenek w repertuarze Ani – „Ząb, zupa, dąb” Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory. Jej brawurowe wykonanie zostało docenione przez jurorów składających się najbardziej rozpoznawalnych osobowości polskiej sceny muzycznej – śpiewaczka operowa Joanna Horodko, wokalistka Lanberry, redaktor muzyczny Artur Orzech i specjalista polskiego i zagranicznego rynku muzycznego Jacek Jagłowski (wieloletni prezes wytwórni muzycznych: Warner Music PolskaSony Music Polska). To właśnie oni zdecydowali, że młodej mieszkance gminy Gierałtowice należy się najwyższe wyróżnienie.

Jak przyznaje pani Magdalena Laskowska, mama Ani, wiele emocji kosztowało wszystkich wysłuchanie werdyktu. Były okrzyki radości. Rozdzwoniły się telefony z gratulacjami. – Bo to jak dotąd pierwsze Grand Prix. Cieszymy się tym bardziej, że stało się to na tak dużym, znakomitym i znanym Festiwalu  – dodaje.

Ale to nie wszystkie nagrody jakie w ostatnim czasie zdobyła Ania Laskowska. Okazuje się, że mimo pandemii młodzi adepci sztuki wokalnej nie przestają pracować i występować. Tyle, że – z konieczności – zmieniła się forma ich pracy – online.

Zaledwie dwa dni przed sukcesem na festiwalu w Bielawie otrzymała wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Gdynia Open” za wykonanie tej samej piosenki. A jeszcze wcześniej było pierwsze miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „World Song”, tytuł Laureata I stopnia na Międzynarodowym Festiwalu „Kalejdoskop Talentów”  oraz tytuł Laureata I stopnia na Międzynarodowym Festiwalu „Karawana Kultury”.

Natomiast w czerwcu Ania Laskowska zajęła 2 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „MoveYourVoice”. Co ciekawe na tym samym konkursie tryumfowała jeszcze inna mieszkanka gminy Gierałtowice – Anna Boniek z Przyszowic, która otrzymała nagrodę specjalną.

Dumy ze swojej córki nie kryje pani Magdalena. Podkreśla jednak, że na swoje sukcesy Ania bardzo ciężko pracuje. Bierze udział w lekcjach zarówno solo jak i z zespołem. Śpiewa tez w duetach. Dzięki Szkole muzycznej do której chodzi bierze udział w projektach klasycznych, więc rozwija się bardzo wszechstronnie. Sprawdza się w różnych stylach muzycznych, choć szeroko pojęta muzyka rozrywkowa ciągnie ją najbardziej. Staramy się tez żeby brała udział w warsztatach na których bardzo dużo się uczy – mówi. Właśnie na takie warsztaty przeznaczyła ubiegłoroczne stypendium jakie otrzymała od gminy Gierałtowice. Dlatego cieszymy się, że Ania może z sukcesami reprezentować naszą Gminę na tak ważnych i docenianych Festiwalach – dodaje na zakończenie.