Drugi dzień MP w Lublinie – Mateusz i Maja w czołówce

Piątek, 15 lipca, był drugim dniem startowym Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych (15 l) w Pływaniu. W piątkowej rywalizacji pływacy Jedności Przyszowice medalu nie zdobyli, jednak Mateusz Konopko i Maja Rączkowska przypływali do mety w czołówce.

Mateusz w porannych eliminacjach przebił się do ścisłego finału mistrzostw (finał A), w konkurencji 200 m st. dowolnym, z czasem 2:04.50. Bijąc rekord życiowy o blisko 2,5 sekundy. W finale mistrzostw Polski, rozegranym popołudniu, zajął 9. miejsce.

W tej samej konkurencji Maja Rączkowska uzyskała 12. czas eliminacji, co zapewniło jej udział w finale B mistrzostw Polski. Jak okazało się kilka godzin później, pływaczka Jedności wygrała finał B, zajmując tym samym 11. miejsce w mistrzostwach. Co ważne, w dobrym czasie: 2:13.62, lepszym od rekordu życiowego o ponad 2 sekundy.

Kolejna na tych mistrzostwach reprezentantka Jedności, Natalia Stachura, także poprawiła osiągnięcia życiowe w konkurencjach 200 i 50 m st. dowolnym. Nie zdołała jednak awansować do finałów mistrzostw.