Grand Prix konkursu „Pieśni Powstańcze” dla Ani Laskowskiej

Na zakończonym niedawno konkursie dla dzieci zorganizowanym przez Fundację PGE - Polskiej Grupy Energetycznej - mieszkanka naszej gminy - Ania Laskowska z Chudowa zdobyła najwyższe laury. Co ciekawe zwycięska piosenka pochodzi z płyty, która była dodatkiem do czerwcowego numeru naszej gazety. 

PGE postanowiła uświetnić 100. rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego organizacją muzycznego konkursu, skierowanego do dzieci i młodzieży w wieku do 15 roku życia. Jak podają organizatorzy zainteresowanie konkursem przerosło najśmielsze oczekiwania. Zaskoczyła ilość zgłoszeń, ale także poziom nagranych utworów. Ciekawostką jest fakt, że prace spływały z całego kraju, nie tylko ze Śląska. Zadanie dla uczestników polegało na wybraniu i zaśpiewaniu oryginalnej śląskiej pieśni powstańczej, a następnie nagraniu 60-90 sekundowego filmu z wykonaniem utworu i przesłaniu go w formacie mp4.

Dla nas na uwagę zasługuje fakt, że uwagi na bardzo wysoki poziom nadesłanych prac konkursowych i duże zaangażowanie uczestników, Komisja Konkursowa podjęła decyzję o przyznaniu jednej dodatkowej nagrody specjalnej (Grand Prix) dla uczestnika, który uzyskał najwyższą notę punktową – czyli Ani Laskowskiej. 

Poniżej zamieszczamy nagranie zwycięskiej piosenki.