Jadwiga Zaremba laureatką Międzynarodowej Nagrody im. Stanisława Moniuszki

Miło nam poinformować, iż w trakcie XXVIII Święta Śląskiej Pieśni Chóralnej "Trojok Śląski" odbywającej się 25 września w Katowicach Jadwiga Zaremba wieloletnia prezeska Chóru "Bel Canto" z Chudowa otrzymała XXV Międzynarodową Nagrodę Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr pod patronatem Prezydenta Miasta Katowice.

Niezwykle skromna a zarazem zaangażowana w społeczny ruch śpiewaczo – muzyczny na Śląsku. Pochodzi i mieszka w Chudowie. W 1987 roku z inicjatywy tamtejszego Koła Gospodyń Wiejskich powstał żeński chór -” Bel Canto”. Od początku istnienia Jadwiga Zaremba była jego członkinią. W roku 1989 do grona chórzystek dołączyli panowie.

Od 2005 roku do dziś Jadwiga pełni rolę prezeski chóru. Była również członkinią Komisji Rewizyjnej Oddziału Śląskiego PZChiO. Rok 2005 to także wejście w Skład Zarządu Oddziału Rybnickiego i objęcie funkcji zastępcy sekretarza ZG ŚZChiO do 2018 roku.

Międzynarodowa Nagroda im. Stanisława Moniuszki pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Katowice Marcina Krupy jest docenieniem wybitnych zasług dla społecznego ruchu muzycznego i budowania tradycji muzykowania na Śląsku.

Laureatce serdecznie gratulujemy sukcesu!