Jarmark przyciągnął mieszkańców…

Nawet kilkaset osób odwiedziło Jarmark Świąteczny w Gierałtowicach. W sobotę, 3 grudnia, na boisku szkolnym przy miejscowym ZSP można było posłuchać kolęd i pastorałek, kupić prezenty na Mikołaja i pod choinkę, skosztować pysznych wypieków oraz regionalnych przysmaków. Było klimatycznie i wesoło, pomimo lekkiego mrozu.

Nie zabrakło postaci św. Mikołaja, także programu artystycznego. Na scenie przed szkołą zaśpiewały dzieci z zabrzańskiego Studia Maciej, zbierając gorące brawa za przepięknie wykonaną wiązankę kolęd i pastorałek. Natomiast występ Wiewiórek i Żabek – dzieci z gierałtowickiego przedszkola – wzbudził wręcz euforię. Najgłośniej krzyczeli i klaskali rodzice maluchów. W finale bloku muzycznego świąteczne melodie zaśpiewały znane i lubiane wokalistki: Claudia i Kasia Chwołka. Impreza była też okazją do nagrodzenia laureatów konkursów przeprowadzonych przez GOK w Gierałtowicach na Najpiękniejszą Choinkę i Świąteczne Pierniki.

Głównymi organizatorami jarmarku byli: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gierałtowicach i Gminny Ośrodek Kultury w Gierałtowicach. Wsparcia udzielili: Gmina Gierałtowice, sołtys i Rada Sołecka Gierałtowic, Ochotnicza Straż Pożarna, KGW z Gierałtowic oraz PGK Przyszowice.