Pierwszy Świąteczny Jarmark już za nami!

W niedzielę 2 grudnia na boisku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gierałtowicach odbył się pierwszy Jarmark Świąteczny w gminie Gierałtowice! Kilkunastu wystawców rękodzieła zaprezentowało swoje wyroby ale nie zabrakło też kącika z Mikołajem czy Dekoratorni Świątecznych Pierników.
Na scenie tuż po rozpoczęciu wydarzenia wręczono nagrody w konkursie Anioły i Aniołki, następnie wszystkich rozgrzał występ zespołu dziecięcego Uskrzydleni. Na koniec świąteczny klimat podkręciła kapela góralska Wista!
Organizatorem jarmarku był tutejszy Gminny Ośrodek Kultury, 
Zespół Szkolno-Przedszkolny oraz Gmina Gierałtowice.

Na kilka godzin szkolne boisko przemieniło się w kolorowy, świąteczny bazar gdzie można było kupić wyroby lokalnych wytwórców rękodzieła artystycznego. Bardzo atrakcyjnie zaprezentowały się również stoiska kół gospodyń wiejskich z Gierałtowic i Paniówek. Nie zabrakło też przygotowanego przez instruktorki miejscowego Ośrodka Kultury kącika z Mikołajem czy Dekoratorni Świątecznych Pierników. Najmłodsi uczestnicy mogli otrzymać prezent i zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem oraz samodzielnie ozdobić świąteczne pierniki przy dyskretnej pomocy pań z KGW.
Na scenie tuż po rozpoczęciu wydarzenia wręczono nagrody w konkursie Anioły i Aniołki (o czym napisaliśmy oddzielnie).  Następnie wszystkich bez wyjątku rozgrzał występ zespołu dziecięcego-młodzieżowego „Uskrzydleni” działającego przy Parafii Matki Bożej Szkaplerznej. Świąteczny klimat podkręciła również kapela góralska Wista prezentując utwory kolędowo-pastorałkowe w charakterystycznym dla górali folkowym stylu.
Organizatorem jarmarku był tutejszy Gminny Ośrodek Kultury, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gierałtowicach oraz Gmina Gierałtowice.

Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują za pomoc w przygotowaniu jarmarku Ochotniczej Straży Pożarnej z Gierałtowic, pracownikom PGK Przyszowice, Zespołowi Zarządzania Kryzysowego, firmie „Janicki”, panu Pawłowi Klajsowi za nagłośnienie koncertu oraz wszelkim osobom, które przyczyniły się do uświetnienia tego wydarzenia.