Kiermasz przyciągnął mieszkańców

Setki mieszkańców naszej gminy skorzystało z okazji, by na niedzielnym Kiermaszu Wielkanocnym w Paniówkach, 26 marca, dokonać świątecznych zakupów.

Wybór był olbrzymi, a ceny umiarkowane. Wielkanocne stroiki, zajączki, zdobione jajka, kurki, wiosenne kwiaty, ceramikę artystyczną, bibeloty wykonane na szydełku i wiele innych można było nabyć za rozsądne pieniądze na kilku stoiskach. Wśród wystawiających nie zabrakło pań z Kół Gospodyń Wiejskich z: Paniówek, Chudowa i Gierałtowic. Szczególnym zainteresowaniem, jak zwykle, cieszyły się przepiękne kroszonki Joanna Urbanik z Gierałtowic. Ich autorka nie tylko chętnie rozmawiała z zainteresowanymi sztuką zdobienia jaj, ale i „krosiła” je na miejscu.

Kiermasz był też okazją do przeprowadzenia warsztatów kulinarnych dla dzieci. Także do nagrodzenia uczestników konkursów na wypiek świąteczny oraz kartkę wielkanocną, w których udział wzięło ponad stu mieszkańców gminy. Wydarzenie odbyło się w salkach katechetycznych miejscowej parafii, a zorganizowali wspólnymi siłami: Gminny Ośrodek Kultury i Gmina Gierałtowice oraz gospodarz miejsca – Parafia pw. św. Urbana w Paniówkach.

jm, fot. Jerzy Miszczyk