Paniówki bawiły się na pikniku

Przyjemne z pożytecznym – zdołali połączyć organizatorzy Pikniku Rodzinnego w Paniówkach, który odbył się w sobotę, 21 sierpnia w miejscowym Parku Joanny. Pogoda sprzyjała, a publiczność nie zawiodła!

W programie znalazła się szeroka oferta dla najmłodszych. Jak w sposób przyjemny, poprzez zabawę, uczyć się języków obcych? Odpowiedź dały dwie pisarki poczytnych książek dla dzieci – Anna Szczypka i Alina Przydatek – prowadząc z maluchami pokazowe lekcje. Był też teatrzyk dla dzieci i warsztaty z aktorami. Jak zwykle powodzeniem cieszyło stoisko GOK, w którym instruktorki plastyki ozdabiały farbami buzie i rączki dzieciaków. Chętni czekali cierpliwie w kolejce. Nieco starsze dzieci miały okazję uczestniczyć w treningu piłki nożnej. Poprowadziła go Magdalena Konopka – niegdyś czołowa zawodniczka ekstraligowych klubów, a obecnie trenerka Tempa Paniówki.

Piknik był też okazją do uhonorowania młodych plastyków i zarazem wizjonerów – chodzi o laureatów konkursu – Gmina moich marzeń – którzy odebrali nagrody za swoje dzieła z rąk wójta gminy Leszka Żogały. Nagrodzone i wyróżnione prace dzieci można było podziwiać na wystawie pod chmurką.

Dorośli goście mogli korzystać z dobrze zaopatrzonego stoiska gastronomicznego, prowadzonego przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. Do ich dyspozycji był też namiot biesiadny. Ciekawym pomysłem okazało się zainstalowanie na pikniku „Mobilnego biura spisowego” – ci, którzy jeszcze nie spisali się (w Narodowym Spisie Powszechnym) chętnie korzystali z okazji – rachmistrz miał pełne ręce roboty. Obok biura spisowego zainstalowano punkt z ankietami dotyczącymi tworzenia strategii rozwoju Gminy Gierałtowice – chętnych, by przekazać w nich własne uwagi także nie brakowało. Wszystkie te głosy zostaną wzięte pod uwagę – zapewnił wójt Żogała, wyjaśniając, iż nowa „Strategia dla Gminy” ma spełniać oczekiwania jej mieszkańców.

Piknik wspólnymi siłami zorganizowali: Gmina Gierałtowice, KGW i Rada Sołecka z Paniówek oraz GOK w Gierałtowicach.

jm, foto: Jerzy Miszczyk/GOK Gierałtowice