Kiermasz Wielkanocny

W minioną niedzielę 10 marca odbył w Gminie Gierałtowice XVI Kiermasz Wielkanocny. Tym razem zgromadziliśmy Wszystkich koło Restauracji Dworek Przy Zamku w Chudowie.  

Oprócz stoisk z ozdobami wielkanocnymi, smakołykami i rękodziełami w trakcie trwania kiermaszu rozstrzygnęliśmy 2 konkursy na najlepszy stroik wielkanocny i na najsmaczniejszą babę wielkanocną. Nagrody za stroik wielkanocny 2024 w kategorii I – przedszkole, nagrody otrzymali:

I miejsce: Aleksandra Kozłowska.

II miejsce: Miłosz Piecha, Julia Pitsz.

III miejsce: Marlena Wilk, Marta Wierzbińska, Jagoda Miśkiewicz.

Kategoria II, klasy I-IV:

I miejsce: Amelia Janisz.

II miejsce: Emilia Wierzbińska.

III miejsce: Katarzyna Marcol.

Kategoria III, klasy V-VIII:

I miejsce: Michelle Szeląg i Maja Balcerak.

Laureaci konkursu Baba Wielkanocna:

I miejsce Izabela Buchała.

II miejsce Irena Czechowicz.

III miejsce Ewelina Balcerak.

 Podziękowanie za udział otrzymali: Zuzanna Izydorczyk- Miśkiewicz, Tomasz Miara, Kamila Słaboń, Anna Dobras. Przy czym zaznaczamy, że wszystkie babki były naprawdę pyszne! Na zakończenie kiermaszu odbył się koncert rodzinnego zespołu Maszkety, który wprowadził nas w wesoły i biesiadny klimat. Równocześnie w Dworku przy Zamku odbywały się warsztaty: ozdabiania kroszonek metodą rytowniczą, które prowadziła Joanna Urbanik z KGW w Gierałtowicach, warsztaty ozdabiania wydmuszek metodą sitowia- prowadzone przez Olgę Paleczną z grupy Zakręcone, działającej przy GOK, oraz warsztaty ozdabiania wydmuszek metodą batikową prowadzone przez Arkadiusza Belicę. Warsztaty były zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gierałtowicach. Imprezę poprowadziła Barbara Pakura-Brzoska, która świetnie wpisała się w klimat naszego kiermaszu. Mamy nadzieję, że ten wspólny kiermasz sprawił mieszkańcom naszej gminy jak i gościom wiele radości!

Organizatorami wydarzenia był: Gminny Ośrodek Kultury w Gierałtowicach, Gminna Biblioteka Publiczna w Gierałtowicach oraz Gmina Gierałtowice.

/info: Facebook Gminny Ośrodek Kultury w Gierałtowicach /foto: Dominika Sas, GOK, Facebook Gminna Biblioteka Publiczna w Gierałtowicach/