Militarny Piknik Rodzinny za nami

W sobotę, 4 września, na Placu Targowym w Gierałtowicach odbył się Militarny Piknik Rodzinny. W trakcie imprezy dostępny był plenerowy punkt szczepień przeciw Covid-19. Z okazji skorzystało i zaszczepiło się blisko 40 osób. Dodajmy, iż głównym celem pikniku była popularyzacja szczepień wśród mieszkańców gminy i regionu.

Pomysł zorganizowania pikniku, z przesłaniem: „Szczepimy się”, wypłynął z Urzędu Gminy Gierałtowice – poinformował nas wójt Leszek Żogała – Szczytny cel wsparli organizacyjnie m.in.: Starostwo Powiatowe w Gliwicach, Wojewoda Śląski, WKU Gliwice i zakłady „Bumar” Łabędy. W efekcie Militarny Piknik Rodzinny był pełen atrakcji.

Na imprezie bawiły się setki mieszkańców i gości spoza gminy. Główną atrakcją był czołg PT-91 EX, Twardy. Olbrzymim zainteresowaniem cieszył się namiot 131 Batalionu Lekkiej Piechoty z Gliwic, gdzie można było zobaczyć, a nawet wziąć w ręce, współczesną broń strzelecką. Dla najmłodszych najciekawszy był dmuchany zamek – zjeżdżalnia.  Natomiast w centrum Placu Targowego co rusz odbywały się pokazy, m.in.: musztry wojskowej, działań jednostek specjalnych, walki i samoobrony, udzielania pierwszej pomocy medycznej itp.

Dla gości dostępne były stoiska: Gminy Gierałtowice, Starostwa Powiatowego, Gminnego Ośrodka Kultury, WKU Gliwice, a także gastronomiczne miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. Nad bezpieczeństwem czuwała Policja i druhowie z OSP Gierałtowice. Więcej szczegółów w papierowym wydaniu „Wieści”. Zdjęcia w galerii.

Foto: Jerzy Miszczyk